PIRACKIE WIEŚCI, PODCAST

O PRZYWRACANIU POŁĄCZENIA

„Czyny są naszymi modlitwami / kiedy żyjemy z szacunkiem”

    -Klee Benally, „Over the Edge/In Reverence,”

„Jako artysta nie ma dychotomii między sztuką a życiem z naszymi tradycyjnymi naukami jako ludzi Dine. Nie ma separacji; nasze życie jest tworzeniem. Tak więc nasza twórcza ekspresja pojawia się na wiele różnych sposobów. To, na co patrzę, to: Jakie problemy stoją przed naszymi społecznościami i jakie strategie mogą być najbardziej skuteczne? Czy będzie to śpiew? Czy będzie to modlitwa lub działanie? Czy może to być wszystko?

Nigdy nie rozdzielam i nie dzielę modlitwy. To coś, co zawsze noszę ze sobą, ponieważ tak mnie nauczono. Każde działanie jest modlitwą, ponieważ tak rozumiem swoje istnienie. To pochodzi od mojego ojca i starszych, którzy mnie tego nauczyli i przekazali. Widzę potrzebę bezpośrednich działań w naszych społecznościach. Działania bez pośredników i nie czekania na polityków lub inne władze”.

KLEE BENALLY

Klee Benally był muzykiem Diné (Navajo), tradycyjnym tancerzem, artystą, filmowcem i rdzennym anarchistą. Mieszkał we Flagstaff w Arizonie. Klee pochodził z Black Mesa i prawie całe życie pracował na pierwszej linii frontu w walkach o ochronę świętych ziem rdzennej ludności. Klee prowadził szkolenia z zakresu planowania strategicznego i akcji bezpośrednich w Indigenous Action Media. Klee pomógł założyć Táala Hooghan Infoshop, Protect the Peaks, Outta Your Backpack Media i jest wolontariuszem Haul No.

https://www.youtube.com/@KleeBenally/

http://kleebenally.com/

Nazywam się Marcin Piniak studiowałem dziennikarstwo i fascynuje mnie aspekt komunikacji, a szczególnie tej jaką nawiązujemy sami z sobą przekierowując uwagę z zewnętrznego świata ku naszej autentycznej naturze. Twórczość jest dla mnie odruchem, czymś niemal biologicznym, czymś co pomaga mi żyć. Jest w swojej esencji drogą duchową i nauką Obecności i Wrażliwości. Ten świat potrzebuje ludzi z wyobraźnią i pasją, którzy mają w sobie tą cudowną ciekawość i życzliwość. Człowiek, który realizuje swój potencjał jest człowiekiem szczęśliwym i to powoduje, że na tym świecie jest mniej cierpienia. To najważniejszy powód dla którego warto to robić. Reszta jest tylko dodatkiem. Piszę, gotuję, fotografuję i nagrywam felietony video i audio. Opublikowałem alegoryczną powieść „17” o cieniach zachodniej cywilizacji i procesie transformacji, którą napisałem podróżując londyńskim metrem. Nasze życie jest opowieścią, którą warto zapisać. Tym właśnie się zajmuję.

SUBSKRYBUJ PIRACKĄ KUCHNIĘ:

SOCIAL MEDIA:

Zwykły wpis